ازدواج اجباری به قتل دختر جوان انجامید

مردی که در پی مشاجره خانوادگی، با سلاح شکاری دست‌ساز دختر خواهرش را در یکی از روستاهای عنبرآباد کرمان کشته و متواری شده بود، از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش جام جم، روز های پایانی فروردین امسال مردی با مرکز فوریت های پلیسی 110 شهرستان عنبرآباد کرمان تماس گرفت و از تیراندازی مردی به دختر همسایه شان در یکی از روستاهای این شهر خبر داد.

ماموران انتظامی با حضور در روستا متوجه شدند دختر جوانی بر اثر شلیک گلوله بشدت زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

در تحقیق از خانواده این دختر معلوم شد، ضارب روز حادثه با یک قبضه سلاح شکاری دست ساز وارد خانه خواهرش شده و پس از درگیری با آنها دختر خانواده را با شلیک گلوله زخمی کرده و پس از تهدید همسایگانی که در تعقیبش بودند، فرار کرده است.

مرگ دختر جوان در بیمارستان

در حالی که جستجوی پلیس برای دستگیری مرد ضارب ادامه داشت، ماموران اطلاع یافتند دختر جوان بر اثر شدت خونریزی در بیمارستان فوت کرده است.

در پی مرگ دختر جوان، جسد او با هماهنگی قضایی به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات برای دستگیری دایی جنایتکار آغاز شد.

تحقیقات در این باره ادامه داشت تا این که ماموران پس از دو ماه، روز دوشنبه بیست و هفتم خرداد، مطلع شدند متهم فراری به یکی از روستاهای عنبرآباد آمده و مخفیانه زندگی می کند.با به دست آمدن این اطلاعات، ماموران به روستا اعزام شده و با محاصره خانه متهم، او را دستگیر کردند. در بازرسی از خانه متهم سلاحی که او خواهرزاده اش را کشته بود، کشف شد.

اعتراف به جنایت

متهم با انتقال به پلیس آگاهی عنبرآباد ضمن اعتراف به قتل خواهرزاده اش گفت: قصد ازدواج با دختر جوانی را داشته، اما خانواده این دختر به شرطی با این ازدواج موافقت می کردند که من نیز دختر خواهرم را راضی کنم با یکی از اقوام آنها ازدواج کند. وقتی موضوع را با خانواده خواهرم در میان گذاشتم، آنها خواسته ام را نپذیرفتند.متهم اضافه کرد: به همین دلیل تصمیم گرفتم با رفتن به خانه خواهرم آنها را به زور وادار کنم که دخترشان را به عقد یکی از اقوام دختر مورد علاقه ام درآورند، اما آنها نپذیرفتند و خواستند از ازدواج با دختر مورد علاقه ام صرف نظر کنم.

وی یادآور شد: آن روز خیلی عصبانی بودم و با سلاح شکاری دست ساز به خواهرزاده ام شلیک کردم که وی جان باخت.

یک منبع آگاه در پلیس آگاهی عنبرآباد به خبرنگار ما گفت: با اعتراف متهم به قتل خواهرزاد ه اش، برای او قرار قانونی صادر شده است تا با پایان گرفتن تحقیقات و بازسازی صحنه حادثه، متهم روانه زندان شود.
 
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 3:29 pm |  | پاسخ دهید:

کتاب شفاهی